Головне меню


Форма входу

Пошук

Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Наше опитування
Шановні педагоги, що здебільшого впливає на професійний розвиток педагога?
Всього відповідей: 230

 

 Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 18.07.2018, 01:34

Головна » 2018 » Травень » 22 » Розвиток особистості дитини дошкільного віку через варіативну складову базового компоненту дошкільної освіти
07:44
Розвиток особистості дитини дошкільного віку через варіативну складову базового компоненту дошкільної освіти

Основним завданням сучасного дошкільного навчального закладу, який має на меті розвиток гармонійно-цілісної особистості, де у центрі уваги дитина з її обдарованістю, здібностями, потенційними можливостями, є створення умов для всебічно розвиненої особистості. Адже сьогодні в умовах розбудови державної гуманізації та демократизації суспільства дедалі актуальнішим є формування інтелектуальної, творчої особистості.

Нещодавно у Золочівському ДНЗ №3 «Сонечко» відбувся районний семінар-практикум «Розвиток особистості дитини дошкільного віку  через варіативну складову базового компоненту дошкільної освіти». Робота семінару була спланована за двома аспектами: теоретичний та практичний. Модератором семінару – практикуму виступила завідувач Кравчук О.В. У своєму виступі вона представила варіативну складову змісту освітньої роботи з дітьми в контексті загальної концепції Базового компонента дошкільної освіти, познайомила із схваленими МОН парціальними програмами і посібниками. Теоретичний аспект включав презентацію досвіду роботи закладу шляхом впровадження варіативних форм в гуртковій роботі (Цоба Л. Н., вихователь-методист). Практичний аспект передбачав перегляд гурткової роботи садочку за варіативною складовою: шахи, комп’ютерна грамота, хореографія. Педагоги висвітлювали свій досвід упровадження кожної складової варіативного змісту дошкільної освіти. Вихователь - методист Цоба Л. Н., ознайомила присутніх з програмно-методичним супроводом формування у дошкільників основ комп`ютерної грамоти зі складової БКДО («Комп’ютерна грамота»), а вихователь Болюбаш І. Б. - з етапами створення мультиплікаційних фільмів за допомогою комп’ютерної програми Movie Maker та поділилась результатами роботи із цього напряму з дітьми , педагогами, батьками. ( перегляд уривку заняття, майстер - класу,фото презентації з даної теми та створених мультиплікаційних фільмів «Двоє жадібних ведмежат», «Колобок») . Семінар був побудований так , що поданий матеріал учасники закріплювали практично. Вони поетапно створили мультиплікаційний фільм на основі казки «Ріпка». Жваве обговорення викликав виступ вихователя Цоби Л. Н. за складовою «Шахи», про потенційні можливості й досягнення особистісно - орієнтованого навчання старших дошкільників гри в шахи за авторським програмно-методичним посібником «Мудрі шахи» та її реалізації за технологією навчання через дію і гру («Казкова шахівниця», «Цікаві шахові ходи» та ін.). До уваги присутніх було продемонстровано застосування шахів у навчальній діяльності ( грамота, розвиток мови, розвиток елементарних математичних уявлень, комп’ютерна грамота тощо). Учасники семінару закріпили одержані знання з шахів на шахових дошках та мали змогу поспостерігати за поєдинком з шахів. Музичний керівник Кравець Н. Б., на основі парціальної програми «Дитяча хореографія», ознайомила присутніх з дитячою хореографією, як засобом розвитку творчої особистості та продемонструвала кілька прийомів того, як зробити хореографію цікавою ( розминка «Колобок», розтяжка « Пластична», «Танцювальна пластика рук», « Танцювальний шаховий батл», танець ніг «Малі Коротуни» ). З учасниками семінару було розучено танець ніг «Барбі і Кен».

"Задовольняймо потребу й цікавість дитини до певного виду діяльності, розвиваймо її природні задатки, загальні та спеціальні здібності, активізуймо дитячу творчість, своєчасно виявляймо обдарованість різними підходами до навчання і програмами. Як бачимо, це розвиває дітей, допомагає кращому засвоєнню ними матеріалу, всебічному їх розвитку та розвитку власних здібностей", - підвела підсумок семінару методист відділу освіти Золочівської РДА Мартинишин О.Г. Учасники семінару здобули новий досвід та отримали неймовірне задоволення.

 

 

 

Категорія: Методичний кабінет | Переглядів: 107 | Додав: osvita
Copyright MyCorp © 2018